06 stycznia 2024

Uroczystość Trzech Króli

W Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie odbył się już w naszej parafii "Orszak Trzech Króli". Procesja wyruszyła spod kościoła św. Marcina i w radosnym marszu, mimo marznącego deszczu, ze śpiewem kolęd na ustach, przeszła do parafialnego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Trzech króli na rękach zanieśli ks. proboszcz, pan wójt gminy Widawa i przedstawiciel władz marszałkowskich województwa łódzkiego.

Po mszy świętej w kościele rozpoczął się 9. Widawski Przegląd Kolęd, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Widawie, przy udziale władz samorządowych i Widawskiej parafii. Wykonawcy zaprezentowali mniej i bardziej znane pastorałki, a także popularne kolędy. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki... Tak to właśnie świętowano Objawienie Pańskie 2024 A.D....

Dzisiejsza Ewangelia zaś zachęcała nas by spotkawszy i oddawszy pokłon Jezusowi, wrócić inną drogą tzn. przemienionym wewnętrznie... I oby każde parafialne spotkanie pomału poszerzało nasze serca!