09 stycznia 2019

"Mędrcy świata, monarchowie, Gdzie śpiesznie dążycie? Powiedzcież nam, Trzej Królowie, Chcecie widzieć Dziecię?"

W minioną niedzielę o godz. 11:45 zebraliśmy się przed kościołem św. Marcina, aby w I Widawskim Orszaku Trzech Króli, na wzór mędrców ze Wschodu udać się do Dzieciątka i złożyć mu pokłon. Naszym celem był kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie następnie odprawiona została uroczysta Msza Święta, którą uświetniła schola dziecięca wraz z organistą - panem Krzysztofem. Na koniec Mszy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Na najpiękniejszą koronę" - wszystkie były piękne i każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę. Po Mszy rozpoczął się V Widawski Przegląd Kolęd - "Widawskie Kolędowanie". Wśród występujących były dzieci i młodzież ze szkoły w Chociwiu, zespół "Wesołe Nutki", rodzina państwa Rusiniaków (która zaprezentowała kolędę w języku migowym) oraz soliści przygotowani podczas zajęć wokalnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie pod okiem pani Blandyny Ciszewskiej. Konkurs oraz Przegląd Kolęd zorganizowane zostały przez Wójta Gminy Widawa, Przewodniczącego Rady, Proboszcza Parafii oraz Gminny Ośrodek Kultury. Do organizacji przyczyniła się Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Uroczystość Trzech Króli